O nas

Kino Grand informuje, iż rozpoczęliśmy projekcje filmów 2D oraz 3D, w technologii 4K (4x full HD, 48 klatek na sekundę). System ten jest najnowszą zdobyczą technologiczną stosowaną w kinach cyfrowych, a w połączeniu ze srebrnym, łukowym ekranem (wrap-around), który również posiadamy, stanowi nowy wyznacznik jakości w wyświetlaniu obrazu.

Innowacyjność aparatury projekcyjnej przez nas używanej umożliwia wyświetlanie projekcji 3D w systemie pasywnym, polaryzacyjnym, bez efektu migawkowego (triple-flash) – a więc w systemie neutralnym dla zdrowia (nikogo przy/po projekcji nie boli głowa, unikamy również efektu zaczerwienionych oczu). W tym systemie pasywnym okulary są sprzedawane widzom na seans 3D. Okulary stają się własnością widza, który wraca z nimi na kolejne seanse w 3D.

4K jest to wysokiej jakości standard rozdzielczości filmów cyfrowych oraz grafiki komputerowej. Nazwa pochodzi od 4 tysięcy pikseli umieszczonych w pozycji horyzontalnej obrazu. 4K jest jakościowo czterokrotnie lepsza od powszechnie używanej jakości Full High-Definition. Obecnie wyróżniamy kilka różnych rozdzielczości kwalifikujących się do standardu 4K a najpopularniejsza z nich to 4096x3112.

Galeria